Egy diák tanóráinak száma hetente

48 országból értem el embereket, akiket az országuk állami középiskolai rendszerének működéséről kérdeztem. A válaszokat számszerűsítve diagramokban jelenítettem meg. A kutatás részletekre tagolva olvasható, ezek közül az első ezen a linken érhető el:

https://www.tothannabodza.com/1-cikk-a-kutatas-bemutatasa/

A gimnazisták nem csupán a többórás időeltolódás miatt nem ugyanabban a percben lépnek be és mennek ki az iskola épületéből. A 48 megkérdezett ország némelyikében egymástól eltérő naptárat használnak. A tanítási hét többnyire hétfőtől péntekig tart. Iránban és Szomáliában szombattól szerdáig járnak iskolába. Irakban és Egyiptomban ettől is eltérő módon vasárnaptól csütörtökig. Kivétel még Nepál, ahol vasárnaptól péntekig tart az iskola, csupán szombat a szünnap. Jemenben is egy napon, pénteken nincs tanítás. Mindenhol reggel 7 óra és 9 óra között kezdődik az oktatás, de Norvégiában vannak olyan napok, amikor 10 órakor. Mexikóban, Szerbiában és Törökországban a nap két szakaszra van osztva: vannak, akik délelőtt és vannak, akik délután járnak iskolába.

 

Elmondták, az ő országukban egy diáknak mennyi tanítási órája kell, hogy legyen minimum és mennyi lehet legfeljebb egy héten. A diagram nem tartalmazza a szakköröket, különórákat, versenyfelkészítéseket és plusz sportfoglalkozásokat.

Az oszlopdiagramban az országokat betűrendbe soroltam, hogy ne legyen egy növekvő vagy egy csökkenő sorrend. A diagramon az egységek tanórákat jelölnek.

 

A diagrammok interakívak! Kattints az alábbi gombra!

A nagykövetség szerint Brazíliában nincs meghatározott csúcsérték.

 

Az eltérő naptárhasználaton keresztül a hét felosztásán át a tanítási órák hosszában is vannak eltérések. Amíg Dél-Afrikában 30 perces, Finnországban 75 perces, Iránban 70 perces egy tanóra. Ausztriában gyakoriak az olyan órák, amik hossza 86 percet ölel fel, Norvégiában pedig az olyan dupla órák, amiket szünet nélkül tartanak meg, ezért 90 percesek (ezek a diagramon két külön óraként vannak ábrázolva). A többi országban 40-55 perces órák jellemzőek.

 

Angliában az iskolák döntenek az órák hosszáról, ami gimnáziumban 45-60 percet jelent, majd a végzősöknél szintén változik, előfordul 140 perces tanóra is.

Kanadában a gimnáziumi kurzusokat kredit formájában kínálják. Egy kredit 110 órányi oktatás. Ez szeptember és június között negyven perces, vagy szeptembertől januárig 75 perces órákat jelenthet. Angliához hasonlóan az iskola döntése alapján változhat. A covid miatt, néhány iskola felajánlott 150 perces órákat – ezeket mára általában befejezték. A gimnáziumban a 75 perces órák a leggyakoribbak.

 

Nem használnak órarendet az Egyesült Államokban (Florida államban) és a Fülöp-szigeteken, hiszen minden nap ugyanazokat a tanórákat tartják meg.